"Hi-Fi" ir standarta stereo austiņas, kas paredzētas komfortablai un ilgstošai mūzikas baudīšanai. „Studio" austiņas ir darbam ar mūzikas iztrādi/apstrādi, kur nepieciešamas pēc iespējas neitrālākas austiņas, kas pēc iespējas precīzāk atskaņo nepieciešamo skaņas materiālu. Kā pēdējo iedalījumu pēc pielietojuma varētu minēt „Dj", kas paredzētas darbam intensīvos apstākļos, lielos apkārtējos trokšņos. Šīm austiņām ir stiprāki korpusi, laba apkārtējo trokšņu „slāpēšanas" spēja, iespējams sasniegt lielāku skaļumu un bieži vadi ir spirālveida, lai atvieglotu lietošanau pie skaņu tehnikas.

            Sāksim ar Full size jeb over ear (2.1. att.) austiņu izklāstu, jo šīs austiņas raksturo salīdzinoši ērtā konstrukcija. Over ear austiņas apņem visu ausi, taču nebalstās uz to, tādējādi ausis netiek nospiestas arī pēc ilgstošas mūzikas klausīšanās. Ar šī tipa austiņām mūziku var klausīties stundām un pat nejust mazāko nospiešanas sajūtu. Kā jau visas lielā tipa austiņas, arī over ear iedalās atvērtajās (open) un slēgtajās (closed) - ar apkārtējo un savu radīto skaņu
"slāpējošo" efektu un bez tā. Slēgtā tipa austiņas ir obligāti jāiegādājas gadījumos, ja tiks izmantotas vietās, kur ir daudz cilvēku, piemēram, sabiedriskajā transportā, jo šādas austiņas neskan uz ārpusi, tādā veidā jūs netraucējat apkārtējiem cilvēkiem. Kā lielākais over ear austiņu ieguvums ir to komforts, bet kā trūkumu var minēt salīdzinoši lielos izmērus.
1)Austiņu iedalījums