Kā trūkumu in-ear austiņām var minēt to, ka ne visiem cilvēkiem patīk tā sajūta, kad viņas tiek ievietotas ausī, lietojot šis austiņas rodas diskomforta sajūta, es piederu tiem cilvēkiem, kam in-ear austiņas nepatīk, kā labs risinājums ir earbud (1.2. att.)austiņas, kuru iestiprināšana ausī ir nedaudz savādāka. Earbud austiņas var būt gan ar „slāpējošu" efektu, gan bez tā. Kā trūkumu earbud austiņam var minēt to, ka nav maināmi uzgaļi, bet lielākajai daļai cilvēku nav problēmu ar šo austiņu lietošanu un nostiprināšanu ausī. Earbud tipa asutiņas nāk līdzi komplektācijā lielākajai daļai telefonu, bet ir arī telefonu modeļi, kur komplektācijā nāk līdzi in-ear tipa asutiņas. Lielākais ieguvums no mazo asutiņu lietošanas ir to kompaktums, tās var ielikt jebkurā mazākajā kabatā, lai vienmēr būtu līdzi. Arī cena ir salīdzinoši laba par mazā tipa austiņām. Kā trūkumu varētu minēt mazo austiņu vadu izturību, jo vads šāda tipa austiņām bieži vien ir ļoti mazs/plāns un ja austiņas tiek aktīvi lietotas, tad bieži vien tās garantijas laiku neiztur.

             Lielo austiņu iedalījums ir daudz plašāks nekā tas bija mazo austiņu gadījumā. Lielo austiņu galvenais iedalījums ir: full size jeb Over ear, clip on, ear pad jeb on ear un bezvadu (wireless vai bluetooth). Katrām no šiem iedalījumiem ir savi plusi un mīnusi. Vēl parasti lielās austiņas izdala pēc pielietojuma mērķa:
„gaming" ir domātas spēlēm/multimēdijai, kur skaņa ir ar dažādiem efektiem, bieži ar iebūvētu mikrofonu. „Headset" austiņām varētu vilk paralēli ar „gaming" austiņām, jo ir iebūvētais mikrofons, taču „headset" ir vairāk paredzētas darbam ar skaņu ierakstiem un atskaņošanu.
1)Austiņu iedalījums