Ar šo savu rakstu centīšos palīdzēt pastāstīt pamatlietas par austiņām un to tradicionālo iedalījumu. Kas tad ir austiņas? Parasti tās sastāv no diviem skaļruņiem, lai nodrošinātu stereo skanējumu. Visbiežāk austiņas paredzētas mūzikas atskaņošanai. Ir arī austiņas ar vairāk nekā diviem skaļruņiem, parasti tās izmanto multimedijai un spēlēm, kur nepieciešams radīt telpiskāku skanējumu un dažādus efektus. Ar austiņām noteikti katrs no mums ir saskāries, tās var būt bijušas gan mazās jeb ausīs ieliekamās vai tik pat labi tās var būt bijušas lielās, kas apņem galvu un uzliekas virsū jūsu ausīm. Divi galvenie austiņu iedalījumi ir mazās, kas liekas iekšā ausī un lielās, kas apņem galvu un liekas virsū jūsu ausīm. Protams, šīm divām kategorijām ir vēl apakškategorijas - par to nedaudz vēlāk.
          Mazās austiņas parasti iedalās in-ear un earbud, galvenā atšķirība ir tā, ka in-ear (1.1. att.) ir maināmi uzgaļu izmēri, kas lieti noder, jo cilvēku ausis nav vienāda izmēra, tādejādi ir iespējams austiņas pielāgot jūsu auss izmēram, padarot klausīšanos komfortablāku. Otra lieta par labu in-ear veida austiņām ir labāka  skaņas izolācija, kas
„slāpē" apkārtējos trokšņus, tādējādi skaņa tiek slāpēta gan uz ārpusi, gan uz iekšpusi. Šāda tipa austiņas netraucē apkārtējiem cilvēkiem, ja mūzika tiek klausīta skaļāk, tāpat arī jūs paši varat mūziku klausīties  klusāk, jo skaņas izolācija daļu ārējo trokšņu apslāpē, un nepieciešams mazāks skaļums, lai varētu labi klausīties mūziku.

1)Austiņu iedalījums